Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
W jaki sposób zmienić kominek tradycyjny w biokominek?
W jaki sposób zmienić kominek tradycyjny w biokominek?

Posiadasz kominek tradycyjny ale masz już dość usuwania popiołu, czyszczenia przewodu kominowego lub po prostu dalsze używanie kominka jest niemożliwe, np. z powodu nieodwracalnego zatkania komina? Zatem rewelacyjnym pomysłem jest zamiana kominka tradycyjnego na biokominek. Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe i tylko od nas zależy ak bardzo zaawansowanej zmiany dokonamy.

W przypadku jeśli posiadamy kominek tradycyjny z żeliwnym wkładem, najprostszym sposobem jest kupienie palnika biokominkowego i wmontowanie go do środka wkładu kominkowego. W ten sposób w niezwykle prosty sposób dokonujemy zmiany naszego kominka tradycyjnego na kominek ekologiczny. Dodatkową zaletą jest fakt iż w żadnym wypadku nie musimy demontować istniejącego wkładu żeliwnego, która w tym wypadku pozostaje bez zmian. Można się pokusić o usunięcie wkładu żeliwnego jednak wiąże się to z dużym nakładem prac (również wykończeniowych) i ryzykiem uszkodzenia kominka. Należy pamiętać również o tym, iż wkłady żeliwne wyposażone są standardowo w drzwiczki z szybą, które ograniczają ilość ciepła wychodzącego z kominka do wnętrza pomieszczenia. Aby to zmienić można zdemontować ze starej obudowy przednią szybę. Dzięki temu odczujemy więcej ciepła płynącego od palącego się biokominkowego palnika.

Wkład żeliwny kominka tradycyjnego z włożonym do środka palnikiem na biopaliwo

Wkład żeliwny kominka tradycyjnego z włożonym do środka palnikiem na biopaliwo

Jeśli nasz kominek tradycyjny jest murowany i nie posiada wkładu żeliwnego, zamiana na biokominek jest jeszcze prostsza. Możemy postawić w środku bio palnik i obłożyć go, np. polanami ceramicznymi, lub też wbudować go wykuwając otwór o wymiarach palnika. Oczywiście jeśli posiadamy duży kominek tradycyjny i chcemy by ilość ciepła i wielkość ognia była większa, możemy wewnątrz kominka wbudować większą ilość palników.

Palnik biokominkowy wbudowany w kominek tradycyjny murowany

Podsumowując, zmiana kominka tradycyjnego w biokominek jest niezwykle prosta. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni palnik biokominkowy, pasujący wymiarami do wnętrza tradycyjnego kominka. Umiejscowić go wewnątrz tradycyjnego wkładu, napełnić biopaliwem, zapalić i cieszyć się żywym i ciepłym ogniem.

Wkład do kominka tradycyjnego Simplebox 400 w klasycznym wkładzie kominkowym

Nie każdy palnik na biopaliwo nadaje się do zastosowania w kominku tradycyjnym

Każdy użytkownik kominka tradycyjnego palonego drewnem chciałby aby umieszczony wewnątrz kominka palnik na biopaliwo zapewniał podobny, równie efektowny wizualnie efekt w postaci wysokich, dynamicznych płomieni. Dlatego zaznaczamy: nie każdy palnik na biopaliwo nadaje się do kominka tradycyjnego! Wiele dostępnych na rynku palników na bioetanol jest dostosowanych do małych lub średnich biokominków, charakteryzując się krótkim czasem palenia i małą mocą (niski ogień, mała moc grzewcza). A przecież ostatnią rzeczą, którą chcemy po zamianie kominka w biokominek to mały ogień, którego prawie nie widać, prawda?

Dlatego przy wyborze palnika na biopaliwo, który chcemy umieścić w kominku tradycyjnym należy kierować się takimi parametrami jak:

- pojemność palnika - im większa pojemność tym więcej biopaliwa można nalać za jednym razem i tym samym czas palenia będzie dłuższy
- długość czasu palenia na jednym napełnieniu - zalecana długość palenia dla palnika do kominka tradycyjnego wynosi min. 3 h na ustawionej maksymalnej wysokości płomienia
- szerokość otworu wylotowego palnika - im szerszy otwór wylotowy tym wyższy płomień, dlatego najlepiej nadają się palniki z otworem wylotowym o szerokości min. 3 cm

Szukasz odpowiedniego palnika na biopaliwo do kominka tradycyjnego? Jesteś we właściwym miejscu. Zobacz nasze propozycje:

- Palnik Fala 500/160 czarny - https://sol-techbiokominki.pl/palnik-fala-500x160-czarny-500x160x72-mm.html

Duża pojemność, 4-6 h maksymalnego czasu palenia na jednym napełnieniu, 5 kW mocy grzewczej, wysoka, dynamiczna linia ognia, regulacja wysokości płomieni, wysoka jakość wykonania.

 

Palnik Fala 500/160 umieszczony w kominku tradycyjnym

- Wkład do kominka tradycyjnego z serii Simplebox

Palnik na biopaliwo w postaci estetycznego pudełka skonstruowany specjalnie z myślą o umieszczeniu w kominku tradycyjnym. W dowolnym momencie możesz zmienić swój kominek lub piec kaflowy na bioetanol, bez konieczności instalacji. Wystarczy umieścić palenisko Simplebox wewnątrz kominka, napełnić biopaliwem i zapalić. Jeśli chcesz ponownie przerobić na drewno, po prostu wyjmij palenisko. Wygodny sposób korzystania z tej nowej, przyjaznej dla środowiska technologii. 

Wkłady z serii Simplebox wyróżniają się długim czasem palenia oraz bardzo szerokim otworem wylotowym zapewniającym wysokie i dynamiczne płomienie.

Wkład Simplebox 400 (40 cm) : https://sol-techbiokominki.pl/wklad-palnik-na-biopaliwo-do-kominka-tradycyjnego-simplebox-400.html

Wkład Simplebox 500 (50 cm) : https://sol-techbiokominki.pl/wklad-palnik-na-biopaliwo-do-kominka-tradycyjnego-simplebox-500.html

Wkład Simplebox 600 (60 cm) : https://sol-techbiokominki.pl/wklad-palnik-na-biopaliwo-do-kominka-tradycyjnego-simplebox-600.html

 

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl