Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

W jaki sposób zmienić kominek tradycyjny w biokominek?

W jaki sposób zmienić kominek tradycyjny w biokominek?

Posiadasz kominek tradycyjny ale masz już dość usuwania popiołu, czyszczenia przewodu kominowego lub po prostu dalsze używanie kominka jest niemożliwe, np. z powodu nieodwracalnego zatkania komina? Zatem rewelacyjnym pomysłem jest zamiana kominka tradycyjnego na biokominek. Wbrew pozorom jest to bardzo łatwe i tylko od nas zależy ak bardzo zaawansowanej zmiany dokonamy.

W przypadku jeśli posiadamy kominek tradycyjny z żeliwnym wkładem, najprostszym sposobem jest kupienie palnika biokominkowego i wmontowanie go do środka wkładu kominkowego. W ten sposób w niezwykle prosty sposób dokonujemy zmiany naszego kominka tradycyjnego na kominek ekologiczny. Dodatkową zaletą jest fakt iż w żadnym wypadku nie musimy demontować istniejącego wkładu żeliwnego, która w tym wypadku pozostaje bez zmian. Można się pokusić o usunięcie wkładu żeliwnego jednak wiąże się to z dużym nakładem prac (również wykończeniowych) i ryzykiem uszkodzenia kominka. Należy pamiętać również o tym, iż wkłady żeliwne wyposażone są standardowo w drzwiczki z szybą, które ograniczają ilość ciepła wychodzącego z kominka do wnętrza pomieszczenia. Aby to zmienić można zdemontować ze starej obudowy przednią szybę. Dzięki temu odczujemy więcej ciepła płynącego od palącego się biokominkowego palnika.

Wkład żeliwny kominka tradycyjnego z włożonym do środka palnikiem na biopaliwo

Wkład żeliwny kominka tradycyjnego z włożonym do środka palnikiem na biopaliwo

Jeśli nasz kominek tradycyjny jest murowany i nie posiada wkładu żeliwnego, zamiana na biokominek jest jeszcze prostsza. Możemy postawić w środku bio palnik i obłożyć go, np. polanami ceramicznymi, lub też wbudować go wykuwając otwór o wymiarach palnika. Oczywiście jeśli posiadamy duży kominek tradycyjny i chcemy by ilość ciepła i wielkość ognia była większa, możemy wewnątrz kominka wbudować większą ilość palników.

Palnik biokominkowy wbudowany w kominek tradycyjny murowany

Podsumowując, zmiana kominka tradycyjnego w biokominek jest niezwykle prosta. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni palnik biokominkowy, pasujący wymiarami do wnętrza tradycyjnego kominka. Umiejscowić go wewnątrz tradycyjnego wkładu, napełnić biopaliwem, zapalić i cieszyć się żywym i ciepłym ogniem.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier) już od 1 500,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl